zelenalipa_pattern

Polyfunkčný dom Zelená lipa

Výnimočný z každého hľadiska.

Dôsledne navrhnuté pôdorysy

Podlahové kúrenie

Hliníkové okná a exteriérové tienenie

Malá komunita

Architektúra ako pridaná hodnota

Architektúra je z dielne oceňovaného Architektonického štúdia Atrium. Títo Košičania, pod vedením Ing. arch. Michala Buráka, sa postarali o nádherný návrh, ktorého výsledkom je moderná, vzdušná a vynikajúco presvetlená stavba v nadčasových hmotách.

Ruka v ruke s architektúrou budú použité nadštandardné materiály a technológie, z ktorých na prvý pohľad upúta tehlová fasáda a veľké presklenia s exteriérovým tienením. Kvalitné materiály budú použité nielen v bytoch, ale aj v spoločných priestoroch.

Vysoký komfort bývania

Prioritou konceptu Zelenej lipy je budúci komfort jej obyvateľov. Vďaka malému počtu bytov (21) sú vytvorené ideálne podmienky pre vznik komunity, ktorá oceňuje kvalitu, estetiku a bezpečnosť bývania.

Toto má mimoriadny význam pre udržanie štandardu a hodnoty bývania v Zelenej lipe do budúcna. Kvalitu bývania tiež podčiarkuje veľká kapacita novovybudovaných verejných parkovacích státí, dôsledne navrhnuté pôdorysy bytov, veľkorysé presvetlenie bytov a vychytávky ako podlahové kúrenie, hliníkové okná alebo elektricky ovládané vonkajšie tienenie, ktoré budú dodávané v základnom štandarde.

Skutočne zelená

Názov Zelená lipa nemá korene len v minulosti bývalého hotela, na ktorého základoch projekt vyrastá. Zelená lipa bude skutočne zelená, a to vďaka ekologickým prvkom,

z ktorých ako príklad spomenieme zelenú strechu, zelený vnútroblok domu, vsaky zadržiavajúce dažďovú vodu, infraštruktúru pre elektromobilitu alebo profesionálnu výsadbu nových drevín a revitalizáciu okolitých pozemkov.

Náš projekt prinesie do mesta bytový dom postavený v najúspornejšej energetickej triede AO, povinnej pre všetky novostavby od začiatku roka 2021. V aktuálnej situácii stúpajúcich cien za energie prinesie svojím obyvateľom zníženie spotreby energie a úsporu financií.

 

Časový harmonogram projektu

Územné rozhodnutie

september 2021

Stavebné povolenie

február 2022

Začiatok výstavby

jar 2022

Kolaudácia

zima 2023

Územné rozhodnutie

september 2021

Stavebné povolenie

február 2022

Začiatok výstavby

jar 2022

Kolaudácia

zima 2023

Pozrite si ponuku bytov

Prezrite si zoznam všetkých ponúkaných bytov a vyberte si ten, ktorý bude najviac vyhovovať vašim potrebám.