zelenalipa_pattern

Búracie práce sú za nami, ideme do výšky

Späť na všetky články  /  17. októbra 2022

Búracie práce a práce pod zemou sú na konci a Zelená lipa nadobúda svoje budúce tvary. Doteraz sme realizovali búranie obvodového muriva, interiérových priečok a exteriérových výplní, demontáž strechy a krovu, po ktorých ostal obnažený surový skelet niekdajšieho hotela.
Spolu s nimi sme realizovali práce pod zemou – staticky sme zosilnili základové pätky a vybudovali základy pre výťahovú šachtu. 

Tak ako to pri rekonštrukciách býva museli sme sa popasovať s prekvapeniami, ktoré nám objekt po búracích prácach odkryl. Je to však súčasťou našej práce, preto sme boli pripravení a pokračujeme do výšky – pribudli nové železobetónové stĺpy a v blízkej dobe pristúpime k realizácii stropu na 2. NP. Súčasne sa murujú nové obvodové steny, ktoré kopírujú otvory nových hliníkových okien.

Stavebná realizácia nie je to jediné, dôležitá je aj príprava

A tak Vám z nej niečo ukážeme. Kým vznikne projektová dokumentácia je potrebné urobiť množstvo vstupných meraní, sond a prieskumov, ako samotného objektu, tak jeho okolia. Takým bol aj geologický prieskum, ktorý sme realizovali ešte v roku 2021. Riešenie konkrétneho zadania od statikov bolo realizované kvalifikovanými odborníkmi a pre nás to bola zaujímavá skúsenosť, ktorá nám odhalila nie len čo to z ich práce, ale aj poskytla cenné informácie pre statikov pri projektovaní. 

Pozrite si ponuku bytov

Prezrite si zoznam všetkých ponúkaných bytov a vyberte si ten, ktorý bude najviac vyhovovať vašim potrebám.